9 komických podivností, které determinují mé Já.

Každý máme nějaké svoje podivnosti, rituály a zvyky, nad kterými ostatní kroutí hlavou. Ať už se jedná o úplné banality, které kdo sotva postřehne, až po velké závislosti a nutkání, od kterých si zkrátka nemůžeme pomoci, a kterých se nedokážeme vzdát. A proč se jich také vzdávat, vždyť ta rozmanitost lidských povah a chování je naprosto fascinující. Jakými podivnostmi disponuje má osoba? No, pojďte se na to podívat.

 

 • Mam panickou hrůzu z nafukovacích balónků. Akce pro děti a nejrůznější slavnosti jsou pro mě minovým polem. Nesnáším zvuk praskajícího balónku a žiju v utkvělé představě, že mi kus gumy vystřelí oko. Proč by ne, je to reálné!

 

 • Koušu brčka. Slámky z tvrdého plastu jsou noční můra pro moje zuby. I ta se však snažím rozkousat. Dělám to nevědomky. Výhodou budiž, že svůj drink si vždycky poznám.

 

 • Spím s plyšáky. Dokonce je střídám tak, aby to náhodou nějakému nebylo líto. V posteli mám nejen oslici, ale i krokodýla, ovci, tuleně či krávu. Je mi zatím jen 23, tak si to můžu dovolit.

 

 • Každý den mě baví něco jiného. Každý den mám také pocit, že jsem objevila něco, s čím udělám díru do světa. Jsem nadšenec. A když si říkám, že mě to stejně přestane bavit, abych se vyhnula utrácení peněz za blbosti, druhá část říká, že to může být „TO“! Vždycky je přece šance, že odhalím nějaký svůj skrytý talent. S vidinou zářné budoucnosti jsem šila plyšáky pro děti, vyráběla šperky z korálků, tvořila brože z filcu a navrhovala placky pro sarkastická monstra. Se stejným nadšením jsem si koupila kolečkové brusle, abych zjistila, že se na nich bojím jezdit. Také jsem se učila na flétnu a došla k prozření, že hudební hluch je zkrátka fakt, se kterým nehnu. Asi čtrnáct dní jsem sbírala figurky ze Star Wars. Po nadšení do hopíků mi zůstala hromada skákacích kuliček. Jak to dopadlo s antistresovými omalovánkami si můžete přečíst zde.

 

 • Mám tolik šamponů, že by z toho slušný kadeřnický salón prosperoval aspoň rok. Věřím, že najdu takový, který z mých jemných vlasů udělá hřívu z reklamy. Tajně tuším, že čekám marně. Přesto neodolám,a  skočím po čemkoliv, o čem náhodná anonymní internetová existence řekne, že je to top. Hanba mi.

 

 • Podobně jsem to měla se řasenkami. Nemaluji se, ale vždy jsem měla potřebu mít řasy jak mrkací pana. Bojím se spočítat, kolik mě to stálo, než jsem se vzdala. Ehm, nez jsem zjistila, že jsem krásná i tak přece…

 

 • Miluji kávu. A to takovým způsobem, že si ji připravuji ne na jeden, ani na dva, ale rovnou na 4 způsoby. Mám doma mašinu na espresso, když se mi nechce čistit, tak si udělám kotel kafe pomocí frenchpressu. Když nemůžu najít frenchpress, sáhnu po moka konvičce. A když si to chci usnadnit a zároveň mít pocit jisté kávové kultury, sáhnu po Hariu V60. Kávu miluji a život bez ní si neumím představit.

 

 • Diáře. Organizace času je pro většinu lidí životně důležitá. Ráda bych řekla, že pro mě též. Naneštěstí jsem nebyla obdařena touto schopností, a tak věčně zapomínám, kdy co je a kde mám být. Co si nenapíšu, to nevím. Škoda, že si to často napíšu na papír, který do pěti minut ztratím. A tak jsem si pořídila diář. Jsem členkou minimálně jedné skupiny o plánování, jen z toho masochistického důvodu, abych večer mohla brečet do polštáře, proč to mají všichni tak krásné a barevné, a moje výtvory vypadají, jak kdyby je dělalo slepé dítě. Nohou. Od klasických diářů jsem přešla k Filofaxu, od Filofaxu k Bullet Journalu, od BuJo zpátky k Filofaxu, od Filofaxu ke klasickému diáři, od toho zpět k Filofaxu a teď jsem ve fázi „Znovu začínám s BuJo“. Komické, že?

 

 • Nejsem nikdy spokojená. Mohli jste si toho všimnou v předešlém odstavci. Jsem vzácná kombinace chaotika bordeláře a puntičkáře. Přestože mi nevadí, když se kolem mě kupí bordel, vytáčí mě k nepříčetnosti, když mám v sešitě něco přeškrtnuté, když má na sobě kniha byť jedinou rýhu a když si omylem (a po důkladném zkoumání) koupím něco, co má nepatrnou, okem sotva viditelnou vadu. Týden se přesvědčuji, že to ničemu nevadí, že si toho nikdo nevšimne. Pak to balím, posílám zpět a žádám nápravu.

One Comment

 1. 24.4.2017
  Reply

  U balonků se víc než vystřelení oka bojím, že je někdo při nafukování spolkne. 😁 Rozhodně mi nepřijdou vhodné pro děti! 😁

  I já spím s plyšáky a docela se děsím toho, že se jich po sestěhování s přítelem budu muset vzdár. On to ještě neví, ale ty nejmilejší si aspon postavím někde vedle postele! Co bych bez nich dělala? A že jich není málo… 😁
  Káva… no, něco už sis přečetla u mne na blogu. 😁 Čaje vítězí. Na kávu bych nejradši chodila jen do italské kavárny. Od dovolené v Jesolu uplynul už skoro rok, a přesto jsem pořád rozmlsaná.

  Diáře nevedu, všechno mám v hlavě. A na všelijaké čmárání mám blok.

  Ten poslední odstavec jako by byl o mne. Před pár dny jsem si příteli stěžovala, že už mám poškrábaný nový mobil, jsem z toho hroozně nešťastná a vůbec se mi nelíbí. Odpovědí mi bylo: Kde? …

Chci se vyjádřit. A to hned!