Nespamuj, sdílej! Dej do toho srdce! Ukaž, co děláš a lidé si tě najdou

Víte, jak máte sdílet svou práci? Ne ji jen plácnout na facebook s nicneříkajícím komentářem nebo dokonce bez něj. A víte, co vlastně máte sdílet? A proč nemají koťátka a štěňátka na vašem sociálním profilu, co dělat? Ve své druhé knize se Austin Kleon věnuje problematice sdílení pracovních úspěchů i neúspěchů na sociálních sítích. Jak pomocí své práce najít nejen fanoušky, ale především stejně naladěné nadšence a spřízněné duše? Tak Ukaž, co děláš!

V první knize Kraď jako umělec se Kleon věnoval především inspiraci, způsobem získávání nových nápadů a čerpání z bohatého fondu světové kreativity. Teď už víme, kde brát nápady, jak je zpracovávat a kam si je ukládat. Máme vlastní sešitek, šuplíček, složku na pc, kde máme kvanta fotek, úryvků, citátů atd. Je na čase ukázat, co je v nás! A vloudit se do cizího šuplíku.

Vytvořme spolu síť nadšenců

Kniha Ukaž, co děláš poukazuje sílu a moc sociálních médií jako prostoru pro vzájemné sdílení vášní, nápadů a výsledků vlastní práce. Cílem není jen ukázat, co můžeme na sítích najít a jak nám to může být prospěšné. Cílem je ukázat, že i my máme, co sdílet. Pokud něco milujeme, na něčem pracujeme nebo něco vytváříme. Můžeme to sdílet. Stačí si najít svůj osobitý způsob a ukázat lidem, na čem nám záleží. Když budeme křičet dostatečně hlasitě, podobně ladění jedinci si nás najdou. Malé komunity vzájemně se inspirujících a povzbuzujících lidí jsou ideální cestou, jak se zlepšovat. Druhý pohled na věc se zkrátka vždycky hodí, ne? Potěší, když zjistíte, že někdo má rád pokémony úplně stejně úchylně, jako vy.

Pamatujete. jak jsme sbírali pokémony?

V dětství jsme si takové skupinky zakládali přirozeně offline. Chodili jsme do skauta, zakládali kluby, sbírali jakoukoliv kravinu, co nám reklama vnutila nebo jsme společně krmili tamagotchi. Všichni jsme měli podobné zájmy a bylo snadné si najít stejně postižené jedince ve svém okolí. Čím jsme starší, tím více se naše zájmy diferencují a společných koníčků ubývá. Naše cesty se rozcházejí. Kontakty slábnou. Musíme stále objevovat nové věci a nové lidi.

Objevujte a buďte objeveni

Všichni toužíme po uznání. Po pozitivním hodnocením. Po vzájemném hecování a pocitu, že v tom nejsme sami. Kniha Ukaž, co děláš předvádí, jak hledat a jak být nalezen. Dává nám praktické tipy, jak koncipovat příspěvky pro sociální sítě. Co stojí za sdílení a co je lépe nechat hluboko v paměti telefonu. Důležité je být aktivní, nikoliv pasivní. Nemůžeme čekat, že si nás někdo jen tak najde. Musíme být součástí komunity, která si vzájemně předává nápady i rady. Nelze jen brát a nic nedávat zpět. Udržování vztahů je základem dobré práce i vlastního pokroku.

Nespamovat, vytvářet dobré příběhy, nekrmit trolly a hlavně vydržet. Zbytek se dozvíte v knize. Tak to pošlete dál!

 

 

Líbí se vám článek? Sdílejte a sledujte mě na facebooku. Dejte mi odkaz na vlastní práci a vytvořme společně malou komunitu milovníků knih, tamagotchi, popíků, filmů, seriálů, kávy, pokémonů, komiksů, svíček…. Určitě máme něco společného! Pravidelnou dávku mých fotoselhání naleznete na mém instagramu!

 

 

One Comment

  1. 19.2.2018
    Reply

    Knížku Ukaž, co děláš! jsem přečetla na jeden zátah. A pak jsem si ještě vzpomněla na svá školní léta a udělala z ní pro jistotu výpisek, který mám pořád u sebe ve svém diáři. Není na škodu, se jednou za čas do něj podívat.

Chci se vyjádřit. A to hned!